Kouluja

23. maaliskuuta 2021 | 250 näyttökertaa

Aleksis Kiven peruskoulu 
Arabian peruskoulu 
Aurinkolahden peruskoulu
Espoo International School
Espoon kristillinen koulu
Espoonlahden koulu
Etelä-Hervannan koulu
Haagan peruskoulu 
Hatanpään koulu
Haukilahden koulu
Helsingin Rudolf Steiner -koulu
Helsingin Saksalainen koulu
Hiidenkiven peruskoulu 
Joutsenon koulu
Juhani Ahon koulu
Juhannuskylän koulu
Juvanpuiston koulu
Järvenperän koulu
Kaarilan koulu
Kaitaan koulu
Kalajärven koulu
Kalannin koulu
Kankarepuiston peruskoulu 
Kannelmäen peruskoulu 
Karakallion koulu
Karhuvuoren koulu
Karviaistien koulu 
Kasavuoren koulu
Kaukajärven koulu
Kauklahden koulu
Keinumäen koulu
Kilonpuiston koulu
Kimpisen koulu
Kirkkojärven koulu
Kotkansaaren koulu
Kruununhaan yläasteen koulu 
Kuitinmäen koulu
Kämmenniemen koulu
Käpylän peruskoulu 
Laajasalon peruskoulu 
Langinkosken koulu
Latokartanon peruskoulu
Lauritsalan koulu
Lemmilän koulu
Leppävaaran koulu
Lielahden koulu
Linnainmaan koulu
Lintumetsän koulu
Mainingin koulu
Merilahden peruskoulu
Myllypuron peruskoulu
Nöykkiön koulu
Olarin koulu
Outamon koulu
Pakilan yläasteen koulu
Porolahden peruskoulu
Puistolan peruskoulu
Puistopolun peruskoulu
Pukinmäenkaaren peruskoulu
Ressun peruskoulu
Ruusutorpan koulu
Saarnilaakson koulu
Sammon koulu
Sammonlahden koulu
Solakallion koulu
Sophie Mannerheimin koulu
Suutarinkylän peruskoulu
Tampereen kansainvälinen koulu
Tapiolan koulu
Tesoman koulu
Tiistilän koulu
Toivolan koulu
Torpparinmäen peruskoulu
Vartiokylän yläasteen koulu
Veräjäpellon koulu
Vesalan peruskoulu
Viherlaakson koulu
Vuoreksen koulu
Wivi Lönnin koulu
Yhtenäiskoulu
Finno skola
Grundskolan Norsen 
Hagelstamska skolan
Hoplaxskolan 
Mattlidens skola
Storängens skola
Zacharias Topeliusskolan 
Åshöjdens grundskola 
Ahvenisjärven koulu
Alajärven yläkoulu
Alastaron yläaste
Albert Edelfeltin koulu
Armfeltin koulu
Etelänummen koulu
Evijärven keskikoulu
Hailuodon peruskoulu
Hankoniemen yläaste
Hausjärven yläaste
Helilän koulu
Helsingin Kristillinen koulu
Huhtasuon yhtenäiskoulu
Iitin yläkoulu
Isokylän koulu
Isoniitun koulu
Itäkeskuksen peruskoulu
Jokiniemen koulu
Jurvan Yhtenäiskoulu
Järvenpään Yhteiskoulu
Karhulan koulu
Karkkilan yhteiskoulu
Kartanonkosken koulu
Kauhajoen yhteiskoulu
Kaustisen keskuskoulu (7-9)
Kesämäen koulu
Kilpisen Yhtenäiskoulu
Kilpisjärven koulu
Kirkkokadun koulu
Kirkonkylän koulu
Kittilän yläkoulu
Kiuruveden yläkoulu
Kuhalan koulu
Kuhmoisten yhtenäiskoulu
Kukkasen peruskoulu
Kuuhankaveden koulu
Kymenlaakson steinerkoulu
Kymintehtaan koulu
Lauttasaaren yhteiskoulu
Lehtikankaan koulu
Lehtikuusen koulu
Lemin koulukeskus
Lucina Hagmanin koulu
Mankkaan koulu
Malmin peruskoulu
Matin ja Liisan koulu
Martinkallion koulu
Merikarvian yhteiskoulu
Maskun Hemmingin koulu
Merenkurkun koulu
Miehikkälän koulu
Merenojan yhtenäiskoulu
Muurolan peruskoulu
Naulakallion koulu
Muonion yhtenäiskoulu
Paanan koulu
Ounasjoen peruskoulu
Noormarkun yhtenäiskoulu
Parkanon yhtenäiskoulu
Pattasten koulu
Pohjankartanon koulu
Pasilan peruskoulu
Pitkäjärven koulu
Pitäjänmäen peruskoulu
Pohjois-Tapiolan koulu
Pomarkun yhteiskoulu
Poikolan koulu
Punkalaitumen Yhteiskoulu
Porin seudun steinerkoulu
Posion peruskoulu
Puolimatkan koulu
Pyörön koulu
Putaanvirran koulu
Rauman normaalikoulu
Rantakylän yhtenäiskoulu
Riihikallion koulu
Raumon koulu
Ruukin koulu
Rautavaaran Yhtenäiskoulu
Sakarinmäen peruskoulu
Rääkkylän koulu
Saaren koulu
Sotungin koulu
Savilahden yhtenäiskoulu
Saunalahden koulu
Suomalais-venäläinen koulu
Sipoonlahden koulu
Sulkavan yhtenäiskoulu
Suopellon koulu
Talvisalon koulu
Taivallahden peruskoulu
Suonenjoen yhtenäiskoulu
Säkylän yhteiskoulu
Sydän-Laukaan koulu
Toivolanrannan yhtenäiskoulu
Turun Lyseon koulu
Topeliuksen koulu
Takahuhdin koulu
Tenetin koulu
Tita-Marian koulu
Tupoksen yhtenäiskoulu
Uudenkaupungin yhtenäiskoulu
Uimaharjun koulu
Vaajakummun yhtenäiskoulu
Vaalan yhtenäiskoulu
Valkeavuoren koulu
Vanttilan koulu
Vistan koulu
Waltterin koulu
Vihannin yhtenäiskoulu
Vääksyn Yhteiskoulu
Vuoniityn peruskoulu
Ylikylän koulu
Yläkemijoen koulu
Ylikiimingin koulu
Botby grundskola
Dalsbruks skola
Cronhjelmskolan
Donnerska skolan
Korsholms högstadium
Helsinge skola
Kotka Svenska Samskola
Kungsvägens skola
Lagstads skola
S:t Olofsskolan
Skärgårdshavets skola
Kristinestads högstadieskola
Mikaelskolan
Winellska skolan
Sursik skola
Svenska Privatskolan i Uleåborg
Meilahden yläasteen koulu
Kurun Yhtenäiskoulu
Björneborgs svenska samskola
Lyceiparkens skola
Strömborgska skolan
Mattlidens skola
Storängens skola
Hagelstamska skolan
Hangö högstadium
Botby grundskola
Grundskolan Norsen
Åshöjdens grundskola
Oxhamns skola
Donnerska skolan
Kimitonejdens skola
Dalsbruks skola
Korsholms högstadium
Kristinestads högstadieskola
Ådalens skola
Winellska skolan
Källhagens skola
Lovisavikens skola
Högstadiet i Petalax
Zachariasskolan
Skärgårdshavets skola
Kyrkbackens skola
Sarlinska skolan
Sursik skola
Mikaelskolan
Karis svenska högstadium
Ekenäs högstadieskola
Höjdens skola
Kungsvägens skola
Svenska samskolan i Tammerfors
Borgaregatans skola
Tegengrenskolan
S:t Olofsskolan
Kuokkala svenska skola
Rudolf Steinerskolan
Vasa övningsskola